Máte doma kontrolu nad čistým vzduchem?Získejte ji.

10 výhod proč mít rekuperaci.

Rekuperace je slovo, které se vžilo ve větrání pro označení zpětného zisku tepla z vydýchaného vzduchu zpět do bytu. Jaké jsou tedy výhody větrání se zpětným ziskem tepla a vlhka, rekuperací? Nejen, že šetříte peníze, ale budete i zdravější.
Milujeme vzduch, Recuair
  1. Zajistíte komfortní a hygienické prostředí v bytě a navíc získáte úsporu z ceny topení, která by se vyvětrala okny.
  2. V létě i v zimě může  Váš dobře izolovaný byt, nebo dům, zůstat zavřený a přesto budete dýchat čerstvý a čistý vzduch.
  3. Při zavřených oknech nejste obtěžováni hlukem, hmyzem, zloději, prachem, alergeny.
  4. Získáte místo na parapetech pro květiny a okna nebudou ohrožována poškozením např. nárazovým větrem, bouřkami.
  5. Účinně vyřešíte problém s Radonem. Radon je smrtonosný radioaktivní plyn, a pokud máte větší Radonovou zátěž, pak je nutné kvalitně utěsnit podlahu (izolace na základové desce), proti pronikání plynu do bytu, kde se pak následně tento plyn shromažďuje a způsobuje zdravotní problémy, například rakovinu. Se stálým provětráváním objektu máte jistotu, že vás Radon neohrozí.
  6. Vlhkost v bytě je optimalizována na komfortním rozsahu 45-60%. Nevysušuje se tak ovoce na mísách, ale ani vaše kůže, hlasivky.
  7. Optimální klima vašeho bytu potlačí růst bakterií, virů a plísní a vy budete zdravější. Pryč s únavou, bolestmi hlavy a nesoustředěností.
  8. Hluk z provozu města zůstane za okny a vy se v klidu vyspíte.
  9. Neoblíbený mrazivý průvan už vaše ramena, záda ani miminko neofoukne.
  10. Čerstvý vzduch umožní vnímání vůní.

V těsných domech (zateplených) potvrdíte instalací rekuperačního systému úsporu zateplením a výměnou oken. Jinak totiž okna s mikroventilací jen zajistí úniky tepla skrze ventilaci.  I přes občasné větrání tak dochází k plesnivění stěn i okenních rámů.

Chcete-li si užít příjemné a čisté bydlení, pořiďte si větrací systém DC40 se zpětným ziskem tepla a vlhka.