Máte doma kontrolu nad čistým vzduchem?Získejte ji.

Třeskuté mrazy a větrání. Jak na něj správně a ekonomicky.

Představte si, že stojíte u otevřeného okna. Venku je mráz, že vyhlížíte koňské spřežení s Nastěnkou. A vy jako zázrakem necítíte štípaní mrazu na kůži, průvan. Vnímáte jen čerstvý vzduch. Žádná zima na vás nemůže. Takové to je, když větráte s automatickým větráním se zpětným ziskem tepla. Ven odchází výměníkem schlazený vydýchaný vzduch se všemi škodlivinami a pachem a dovnitř proudí ohřátý čerstvý vzduch. Skrze obvodovou zeď, tou nejkratší cestou proudí k vám vzduch bez prachu a mrazu. A to bez ztráty peněz za topení. Zázrak?
DC40 Polar, rekuperační jednotka, která větrá se zpětným ziskem tepla bez problémů až do -15°C. Recuair, inovace ve větrání.

Jak se takový zázrak výměny tepla dá vysvětlit?
Je to jako chladič v autě. Voda a vzduch si předávají teplo. Nebo jako zamrzlé okno na chalupě.
ČVUT společně s Ing. Mázikem z Recuair, vyvinuli společně zařízení, které bez předehřevu příchozího ledového vzduchu větrá automaticky i v třeskutých mrazech. Výměník, je otáčen ve speciálním algoritmu, který hlídá teplotu a vlhkost v interiéru i exteriéru. Tak je zajištěno, že proud vzduchu vlhkého a teplého na stěně výměníku nezamrzá a tím vzduchové cesty neucpává. Výměník je stále volně průchodný a může probíhat s vysokou účinností směna tepla. I když je venku -12°C, tak dovnitř proudí ohřátý vzduch o teplotě cca 19°C(při 21°C v pokoji). Toto vše s maximální spotřebou jako malá žárovka 20W.

Jaký je stav techniky u decentrálních zařízení je snadné na internetu najít. Nelze tak než konstatovat, že tento způsob řízení vzduchu činí z DC40 Polar od Recuair špičkové zařízení pro zdravé a ekonomické větrání. Představte nám váš projekt novostavby, nebo rekonstrukci.  Rádi se vám budeme věnovat my v Recuair, nebo naši proškolení partneři.