Máte doma kontrolu nad čistým vzduchem?Získejte ji.

Víte kolik oxidu uhličitého vydýcháte za noc?

Proč je tento údaj důležitý? Uhlík je základním stavebním kamenem přírody. Známe ho ve formě uhlí, ale i diamant je uhlík. Kdo by to řekl, že uhlík, konkrétně oxid uhlíku je něco, co nám může komplikovat dýchání a tím život?
podíl uhlíku v atmosféře stoupá

Existuje koloběh vody v přírodě. To znáte. Všechna voda se přeměňuje postupně z kapaliny na páru, nebo led a zase zpět.Podobné je to s uhlíkem. Chvíli je listím, chvíli jen tak je v atmosféře, vzduchu. A když ho je ve vzduchu hodně, tak vzduch vnímáme jako těžký, vydýchaný. No to je tím, že i my i rostliny, zvířata, vydechujeme oxid uhličitý. Rostliny ho přes den vážou do své stavby těla, ale jak zapadne slunce, začnou ho vydechovat.Proto je velké nebezpečí otravy lidského organismu oxidem uhličitým v ložnicích, kde se v noci nevětrá.
Nevěříte?
Pokud se ráno probouzíte malátní, dlouhodbě trpíte různými dechovými obtížemi, bolestí hlavy, únavou a nesoustředěností, je možné, že se postupně otravujete při spánku.
CO2 je nenápadný plyn, který necítíte.
Půjčte si u nás měřák CO2 a změřte si množství oxidu uhličitého.
Pokud hodnoty CO2 jsou vyšší než 1500 ppm, jste v nebezpečí.
Že jste o tom nikdy neslyšeli? To je docela běžné. Novostavby a rekonstrukce jsou po cca 30 let utěsňovány a efekt uhlíkové zátěže nebyl dlouho znám. Až zdravotní potíže začaly ukazovat, že se stavbami je něco jinak.
Kolik je CO2 běžně v ovzduší?
Tato hodnota stále neúprosně stoupá a způsobuje přírodní nerovnováhu. Čistý vzduch, tedy správný poměr všech plynů obsahuje cca 350-400 ppm CO2.Pokud tedy nevětráte a jen vzduch čistíte od prachu, pachů, roztočů. Desinfikujete ho, odvlhčujete, zavlhčujete. Léčíte důsledky, ne však příčinu. Pouze tak odvádíte pozornost od hlavního řešení a to je větrání, výměna čistého vzduchu za vydýchaný.

Je to snadné. Větrací jednotka se zpětným ziskem tepla DC40 chrání vás i přírodu.