Máte doma kontrolu nad čistým vzduchem?Získejte ji.

Květiny v ložnici. Nebezpečí nebo opatření pro zdraví?

Květiny vydechují kyslík. Ale také jako my lidé, CO2, jedovatý plyn, který je také základním kamenem stavby rostlinné buňky. Jsou tedy květiny ohrožující pro naše zdraví?
květiny v ložnici, skryté nebezpečí pro vaše zdraví

Na internetu se v posledních časech vede spousta diskuzí o tom, které rostliny jsou vhodné do bytu. K dětem, kočkám a alergikům. Jsou rostliny, které údajně čistí vzduch, pohlcují plíseň, vodu, vyrábí kyslík.
Rostliny jsou nepochybně součástí života planety. Bohužel ložnice posledních desítek let jsou všechno možné, jen ne součástí přírody. Ještě, že tak. Nikdo nechceme v ložnicích pavouky, vlhko, hmyz, pyl, prach. Proto máme domovy utěsněné, abychom netopili ven a tím vyhřívali přírodu, ztráceli peníze. Tím se ale obíráme o přirozenou výměnu vzduchu. Zvláště důležité je to v noci. Rostliny s ubývajícím slunečním světlem začnou produkovat místo kyslíku jedovatý oxid uhlíku CO2. To proto, že přestane fungovat tzv. světelná fáze fotosyntézy. V noci spotřebováváme CO2 stejně my lidé i květiny.
Dříve to bylo sotva patrné, ale dnes díky měřící technice víme, že únava, nevyspání právě souvisí s vysokou koncentrací CO2 v místech, kde spíme.
S řízeným větráním s rekuperací větráte 24/7 tak, abyste neplýtvali teplo a zajistili dostatek vzduchu pro sebe i své rostlinky.