Máte doma kontrolu nad čistým vzduchem?Získejte ji.

Nejčastější otázky

Je zařízení DC40 čistička vzduchu, nebo klimatizace?

Větrání je více než čištění, nebo klimatizace. DC40 větrací jednotka se zpětným ziskem tepla a vlhka automaticky čistí příchozí vzduch přes pylové filtry.
Prach, pyl, ale ani pachy k vám domu nesmí. Přichází kyslík O2 a odchází vydechovaný oxid uhličitý CO2. Zbavujete se z bytu zápachu i škodlivin z nábytku, prádla, Radonu.
Pokud pravidleně vyměňujete správně vzduch, tak se u vás nedaří ani bakteriím, virům a plísním. Jsou to potvory, kterým se daří právě v nečistém, příliš suchém, nebo příliš vlhkém vzduchu.
Čerstvý vzduch je čistý.

DC40, větrací jednotka je více než klimatizace, protože pasivně přichlazuje v létě interiér a v zimě samočinně, přes výměník, vrací do bytu teplo. Při spotřebě jako malá žárovka (10-20W).
Získáte tak nejen čistý vzduch, ale ještě téměř zdarma regulujete teplo a chlad. Tím šetříte svoji kapsu, ale i životní prostředí.

Podívejte se na video o řešení větrání bytů.

6 bodů pro větrání a čištění vzduchu v situaci Covid 19

  1. Tam kde se větrá, zmenšuje se rapidně riziko udržení se virů, plísní, bakterií.
  2. Pravidelné a dostatečné větrání zvyšuje psychickou pohodu, snižuje únavu, zvyšuje soustředěnost.
  3. DC40 funguje v principu jako klasické deskové výměníky a vyspělé centrální rekuperační jednotky. Šetří tak vaše peníze i životní prostředí.
  4. Větráme vzduch špinavý ven a čistý dovnitř, v rovnotlakém režimu.
  5. Filtry M5(F7) jsou protipylové a tak  jarní sezóna může být pro alergiky s automatickým větráním mnohem příjemnější, než pobyt venku (navíc s rouškou).
  6. Jednotka je velmi tichá a pracuje celoročně 24/7 po dobu životnosti cca 25 let.

 

Do jakých stavebních konstrukcí je DC40 vhodná?

Instalace je vhodná do dřevostaveb, zděných domů, montovaných domů. Průměr jádrového vrtání je 280mm.  Šířka zdi je požadována 360-580mm, ale dovedeme si poradit i s širší  nebo užší stěnou.
Platí, že rekuperace se vyplatí jen do nízkoenergetických a pasivních domů?
Do pasivní a nízkoenergetické výstavby je to hygienický standard-domy jsou tak těsné, že běžné větrání a škvírové větrání (mikroventilace v oknech) přímo popírá princip takové výstavby. U větrání okny se také neptáte po tom, jestli se vám vyplatí dýchat čistý vzduch. Dýchání je životní nutnost a větrání s tzv. rekuperací je velmi příjemným finančním bonusem, ne však podmínkou instalace. V rekonstruovaných a nových domech s nízkoenergetickým, úsporným provozem je větrání s rekuperací hygienickou nutností.
Kam je všude možné rekuperaci instalovat?
Rekonstrukce, novostavby, byty, rodinné domy, internáty, domovy důchodců, domy s pečovatelskou službou, školky, hudebky, kanceláře. Všude tam, kde se nemyslelo na automatické větrání a chcete mít čistý vzduch, posílit své zdraví a ušetřit peníze za topení.
Podívejte se na video, kde vysvětlujeme co v Recuair pro vás vyrábíme.

Čištění, údržba, ticho.

Jak často se mění filtry?
Podle čistoty ovzduší a provozu jednotky. 2-3x ročně. Jednotka sama indikuje znečištění a potřebu výměny. Filtry jsou vysokokapacitní skládané, známé například z automotive průmyslu. Mají tedy daleko větší záchytnou plochu, než filtr kapsový, jen jednovrstvý.
Zvládnu měnit filtry sám?
Ano, vyndáním zásobníku. Bez šroubováku, štaflí a jiných pomůcek.
Jakými filtry je možné systém vybavit?
Kategorie M5-9(F5-7) pylový až nanofiltr na viry (v běžném provozu nepotřebujete, viry, bakterie přirozeně venku hynou).Při zápachu zvenku lze osadit i filtr s aktivním uhlím (cigaretový kouř. smog, slepičí farma například.).
Jak se čistí jednotka?
Doporučujeme 1x za dva roky vyjmout výměník, osprchovat ho, usušit a vložit zpět. To vše zvládnete z interiéru. Čištění výměníku zvládne i uživatel, ale také je možné objednat technika.
Jak je DC40 tichá?
Je potřeba zdůraznit, že jednotka je provozně tichá do max 32dB při plném výkonu, právě při kvalitních filtrech. Na trhu se můžete potkat s jednotkami, které deklarují nižší hlučnost, ale při slaboučké filtraci pouze prachu.

 

Kde si jednotku koupím a kdo a jak mi ji instaluje?

Jednotku DC40 je možné objednat u Recuair, nebo certifikovaných partnerů. Stránka s partnerskou sekcí se připravuje, prosím o strpení.
Jak probíhá montáž?
Pošlete podklady.
Prohlédneme stavbu.
Připravíme nabídku.
Přijedeme instalovat.
Provozujete.
Ve všech krocích vás provedeme my, nebo naši kolegové.

 

 

 

Četli jste náš blog, technické informace  , viděli videa na youtube a přesto jste hledáte odpověď? I to je možné napište nám, rádi se vám budeme věnovat.